Kategoritë

zoomable
Krem kermilli

Krem kermilli

800 lekë

Krem nga kermilli (snail)!

Jarga e kërmillit ka cilësitë unike për shkak se përmban në mënyrë krejtësisht natyrale komponentë
të cilët janë përdorur prej vitesh në përgatitjen e kremrave për kujdesin e lëkurës si:
Kollagjeni, allontani, elastina, vitamina A, C, E.
Ajo ështënjë nga substancat më të mira për trajtimin dhe
rigjenerimin e lëkurës, përmban antioksidantë në gjendje të ngadalësojnë procesin e
plakjes duke eliminuar radikalet e lira dhe përmbajtja e saj proteinike është e
rëndësishme për t'i dhënë lëkurës një jetë të shëndetshme, të re dhe të tonifikuar.
Faktikisht jarga e kërmillit ka kohë që tregtohet në tegjet e Amerikës latine dhe të Koresë së Jugut, si një
nga produktet më të mirë për lëkurën.


Disa nga përfitimet e kremit të kërmillit:
 
• Ofron  freski për lëkurën brenda 24 orëve
• Shmang rrudhat e para me një efekt lifting (tërheqës) natyral. 
• Luan rol veprues në rinimin e lëkurës së fytyrës, përreth syve dhe buzëve. 
• Zbut rrudhat e mimikës, por mbi të gjihta redukton dukshëm shenjat e akneve, njollave dhe skuqjeve nga dielli.
• Lufton infeksionet e fytyrës.


Përdorimi :
 
Pasi ta lani fytyrën me sapunin e kërmillit i cili është brenda paketimit , vendoseni dhe përhapeni kremin në fytyrë derisa ai të përthithet  plotësisht .
 
Aplikimi:
 
Mëngjes dhe mbrëmje.