Kategoritë

zoomable
Këna për flokë (Henna)

Këna për flokë (Henna)

500 lekë

Për shekuj me radhë, kënat Persiane janë përdorur për të ngjyrosur në mënyrë të sigurtë flokët dhe trupin.
 
Ndryshe nga ngjyrat e flokëve në dispozicion në treg, këna është mjeti më i mirë natyral i flokëve që mund të përdoret për t'u ngjyrosur, si dhe për të mbajtur shëndetin e flokëve.
Përveç dhënies së ngjyrës , kënaja gjithashtu ndihmon në parandalimin e zbokthit dhe kruarje kokës.
Ajo gjithashtu vepron si një kondicioner natyral i flokëve dhe ndihmon në rritjen e flokëve tuaj. /bioherbalalbania
 
Le të shikojmë disa nga përfitimet e shumta të kujdesit të flokëve që ofron kjo zgjidhje e mahnitshme natyrale.
 
 
Flokë të butë dhe me shkëlqim :
 
Duke qenë një kondicioner natyror, këna shton shkëlqimin dhe vëllimin e flokëve tuaj dhe gjithashtu mbron atë nga më shumë dëmtime duke formuar një mburojë mbrojtëse mbi të. Përveç kësaj, ajo gjithashtu u ofron flokëve ushqim , duke rezultuar në flokë të shëndetshëm, me shkëlqim.
 
Riparon flokët e dëmtuara:
 
Kena rikthen ekuilibrin acid-alkaline të kokës suaj së bashku me riparimin e fijeve të dëmtuara të flokëve. Përveç kësaj, ajo gjithashtu mund të përdoret për të trajtuar kruajtje, infeksionet e kokës dhe zbokth.
 
 
Promovon rritjen e flokëve:
 
Përveç riparimit dhe restaurimit, këna gjithashtu ndihmon në reduktimin e rënies së flokëve dhe problemeve të tjera të kokës. Duke qenë absolutisht e natyrshme, ajo nuk ndikon negativisht në flokët tuaj, që do të thotë që ju mund të shijoni flokët me ngjyrë pa asnjë efekt anësor.
 
Parandalon grindjen dhe hollimin:
 
Në vend të blerjes së produkteve të flokëve me çmim të lartë, këna është një ilaç gjithpërfshirës që siguron flokë të trasha dhe me shkëlqim me më pak probleme në lëkurën e kokës dhe probleme të zbokthit.
 
 
Këna për ngjyrosje:
 
Kena është përdorur veçanërisht për të ngjyrosur flokët tuaj natyrshëm. Ngjyrosja e bërë nga këna nuk është vetëm e sigurt dhe e menjëhershme por është gjithashtu e lirë nga efektet anësore. Shkoni poshtë për të njohur disa nga pako me bazë këna që mund t'ju ndihmojnë të ngjyrosni grykën tuaj të gjitha në mënyrë të mahnitshme por natyrisht./bioherbalalbania
 
 
Pra, çfarë po prisni? Për t'i dhënë flokëve një ndryshim të mahnitshëm, provoni këna .

 

Ngjyrat që disponojmë:

-Natyrale

-E kuqe 

-Kafe 

-Kafe e errët 

-Gështenjë 

Pako ( 6 bustina)