Kategoritë

zoomable
Xhel Aloe Vera 99% (Pastil)

Xhel Aloe Vera 99% (Pastil)

1200 lekë

Xhel i pasuruar me aloe vera natyrale dhe esence mente !

 

Efekte qetësuese dhe hidratuese

Reduktim të njollave, akneve dhe problemeve te tjera te lekures

(Vetite e tij anti-inflamatore ndihmojne ne reduktimin e njollave, akneve dhe problemeve te tjera te lekures)

Efektet e lëkurës-Firming dhe hidratues

Absorbohet lehtë nga lëkura dhe lë një ndjesi të lehtë freskie

Ofron efekte qetësuese dhe hidratuese ndaj lëkurës së ndjeshme.

Ofron një lëkurë të shëndetshme

Ky xhel qetësues me aloe vera përdoret në pjesë të ndryshme të trupit si fytyra, krahët, këmbët dhe flokët.

 

A mund të më tregoni për ekstraktin Aloe Vera?

Vitaminat nga ekstrakti i Aloe Vera, si vitamina E, C dhe minerale të tjera, mbajnë lëkurën të hidrtuar dhe të mbrojtur nga rrezet UV.

Përbërësi i freskët i Aloe Vera përthithet shpejt në lëkurë pa lënë asnjë mbetje ngjitëse prapa.

 

Përdorimi i sugjeruar:

Aplikoni një sasi të përshtatshme për pjesët e thata dhe të ndjeshme të fytyrës dhe trupit shpesh për rezultatet më të mira.

 

Përbërës të tjerë:

Glyceryl polyacrylate, dipropylene glycol,, glycerin, peg-60 vaj ricini të hidrogjenizuar , phenoxyethanol, ujë, parfum, dinatrium edta

 

Paralajmërimet:

Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë. Ndërpreni përdorimin nëse shfaqen shenja të acarimit ose skuqjen. Mbani larg fëmijëve

Sasia: 521 gr

 

© Bio Herbal Albania