Kategoritë

zoomable
Uthulla e Mollës së Egër

Uthulla e Mollës së Egër

900 lekë

100% Organik / Bio
Uthull e Shtëpisë

Lirisht mund të thuhet sepse është një bombë e vërtetë për rregullimin e yndyrës në gjak (kolesterolit), tensionit të lartë, sheqerit të lartë në gjak.

Uthulla mollës se eger shkrin të gjitha llojet e yndyrnave dhe kolesterolin precipitat, përmirëson metabolizmin ne trup dhe rrit fleksibilitetin e arterieve dhe venave duke parandaluar këto sëmundje:


▪︎ Rregullon tensionin e gjakut (tensionin e lartë).
▪︎ Rregullimin e yndyrës në gjak, kolesterolit, triglicerideve
▪︎ Stabilizon nivelin e sheqerit në gjak,
▪︎ Ështe efektive per dobesim,
▪︎ Trashjen e fibrave të indeve shtrëngues, si për shembull arteriet, mëlçinë dhe zorrët me sekrecion të brendshëm në sistemin nervor qendror,
▪︎ Përmirëson shikimin,
▪︎ Kunder marramendjes,
▪︎ Ekzemë,
▪︎ Variçe,
▪︎ Mykun e këmbëve..

etj...

 

* Një studim tregoi se "konsumi ditor i uthullës çon në uljen e dhjamit të barkut, perimetrit të belit, uljen e triglicerideve në gjak dhe humbjen e peshës"


Përdorimi:
Çdo mëngjes dhe mbrëmje 2 lugë të mesme me uthull përzihen me një gotë ujë dhe pihet.

 

Sasia: 1 Liter