Kategoritë

zoomable
Vaj esencial i grejpfrutit, zgjidhja ideale për të luftuar celulitin!

Vaj esencial i grejpfrutit, zgjidhja ideale për të luftuar celulitin!

800 lekë

Merrni lëkurë të lëmuar, të fortë dhe të përsosur me vajin esencial të grejpfrutit . Zgjidhja përfundimtare për shqetësimet tuaja për celulitin, duke shfrytëzuar fuqinë e vajit esencial të grejpfrutit për lëkurë më të shtrënguar!

Pse vaji esencial i grejpfrutit është zgjidhja ideale për të luftuar celulitin?
Vaji esencial i grejpfrutit është një ilaç natyral popullor për trajtimin e celulitit. Ky vaj i fuqishëm përmban komponime që mund të ndihmojnë në forcimin dhe tonifikimin e lëkurës së varur, duke përmirësuar strukturën dhe elasticitetin e saj dhe duke reduktuar pamjen e celulitit.

Hulumtimet tregojnë se vaji esencial i grejpfrutit përmban sasi të larta të enzimave proteolitike dhe anti-inflamatore, të cilat ndihmojnë në dekompozimin e celulitit. Këto komponime gjithashtu parandalojnë formimin e qelizave të reja yndyrore duke penguar adipogjenezën ose formimin e yndyrës nën lëkurë.

Përveç vetive të tij forcuese dhe zbutëse të lëkurës, vaji esencial i grejpfrutit është zbuluar se është një stimulues i shkëlqyer i sistemit limfatik. Kjo do të thotë se mund të ndihmojë në detoksifikimin e trupit duke nxitur largimin e toksinave.
Sistemi limfatik është gjithashtu përgjegjës për rregullimin e ekuilibrit të lëngjeve në trup, gjë që mund të ndihmojë në reduktimin e mbajtjes së ujit dhe të promovojë një pamje më të hollë dhe më të tonifikuar.
Duke nxitur qarkullimin, vaji esencial i grejpfrutit mund të ndihmojë gjithashtu në përmirësimin e shpërndarjes së oksigjenit dhe lëndëve ushqyese në qelizat e lëkurës, të cilat mund të përmirësojnë shëndetin e lëkurës dhe të mbështesin një pamje rinore.

Në përgjithësi, përfitimet detoksifikuese, dobësuese dhe nxitëse të qarkullimit të vajit esencial të grejpfrutit e bëjnë atë një zgjidhje ideale për të reduktuar pamjen e celulitit dhe për të arritur lëkurë të lëmuar, të fortë dhe me pamje të shëndetshme.


Përfitimet e produktit:
Vaji esencial i grejpfrutit 100% i pastër depërton thellë në lëkurë për të synuar dhjamin dhe depozitat e yndyrës, duke minimizuar pamjen e celulitit
Stimulon sistemin limfatik, siguron një efekt detoksifikues dhe redukton mbajtjen e ujit në trup
Përmirëson tonin dhe elasticitetin e lëkurës
Rrit qarkullimin e gjakut në zonat problematike për të inkurajuar riparimin e lëkurës dhe për të nxitur rritjen e shëndetshme të qelizave të lëkurës
Hidraton dhe ushqen thellësisht lëkurën pa lënë mbetje yndyrore.

Thjesht përzieni disa pika vaj grejpfruti me një vaj bartës si vaj kokosi ose fara rrushi dhe masazhoni zonën e prekur. Me përdorim të rregullt, mund të vëreni një përmirësim të dukshëm në pamjen e celulitit dhe shëndetin e përgjithshëm të lëkurës.

Përbërësit:
Gjysmë filxhani vaj kokosi organik
30 pika vaj esencial të pastër grejpfruti

Si ta përgatisni?
Përzieni vajin e kokosit dhe vajin esencial të grejpfrutit derisa të krijoni një masë homogjene. Këtë masë vendoseni në një kavanoz qelqi.

Çdo ditë vendoseni këtë masë në zonat problematike, me celulit, dhe lërëni të qëndrojë për pesë minuta.

Kliko ketu https://www.bioherbal.al/details/694-vaj-esencial-grejpfrut--grapefruit-essential-oil