Kategoritë

zoomable
Krem shumë-përdorimesh ( Himalaya Multipurpose Cream )

Krem shumë-përdorimesh ( Himalaya Multipurpose Cream )

300 lekë

Kremi zbutës antiseptik Himalaya që përmban Aloe Vera, Bajame, Indian Madder dhe përbërës të tjerë natyralë është një trajtim i shkëlqyer për prerjet, plagët, djegiet, skuqjet, plagët dhe infeksionet mykotike të lëkurës.

Aloe Vera përdoret për të trajtuar plagët dhe djegiet e lëkurës, qetëson dhe ndihmon në rigjenerimin e lëkurës. Vetitë e saj antibakteriale dhe astringente përshpejtojnë shërimin e lëkurës së lënduar.

Oksidi i zinkut është një antiseptik efektiv në shërimin e plagëve.

Për shkak të përmbajtjes së tij të pasur me ekstrakt të Madderit Indian, me veti antioksidante, antiseptike dhe anti-inflamatore, kremi shumëfunksional Himalaya ka një efekt qetësues në lëkurë.

Udhëzime mbi përdorimin:
Një sasi e vogël kremi duhet të aplikohet në zonën e prekur dy herë në ditë.
Shmangni kontaktin me sytë.
Vetëm për përdorim të jashtëm.
I testuar dermatologjikisht.

Sasia: 20 gr