Kategoritë

zoomable
Gur Iranian per eleminimin e shenjave - Ruşur Taşi

Gur Iranian per eleminimin e shenjave - Ruşur Taşi

1200 lekë

Çfarë është Guri Iranian ?
Guri Iranian është një gur i nxjerrë nga shpella Sefidab në Iran. Ky gur, i pasur me zink dhe jod, ka një strukturë të butë. Ai mund të thyhet lehtësisht me dorë dhe tha edhe puçrrat e forta në një kohë të shkurtër.
Një tjetër nga përfitimet më të rëndësishme të tij është se parandalon formimin e akneve dhe pikave të zeza. Mineralet që përmban janë efektive në eksfolimin dhe pastrimin e qelizave të vdekura në sipërfaqen e lëkurës. Guri Iranian, i cili redukton rrudhat që shfaqen për shkak të plakjes, mund të aplikohet edhe në thembra. Ky gur zbut kallot dhe largon çarjet, si dhe balancon përmbajtjen e yndyres në lëkurë.

Një nga përfitimet më të rëndësishme të Guri Iranian, i cili është bërë popullor në vitet e fundit, është se ai ndihmon edhe në eliminimin e njollave te lëkurës. Gjithashtu ofron një zgjidhje natyrale për njollat ​​e diellit.

Dobitë e tjera të Gurit Iranian mund të renditen si më poshtë:
1- Redukton djersitjen.
2- Zbeh shenjat e Strijave.
3- Guri Iranian, i cili ka efekt peeling, e bën lëkurën të shtrëngohet dhe të duket më e lëmuar.

Si të përdorni Gurin Iranian?
Guri Iranian duhet të thyhet dhe të ndahet në copa të vogla. Më pas, gurët duhet të grimcohen në një masë paste dhe të aplikohen në lëkurë të pastër. Para vendosjes së gurit nuk duhet të aplikohet asnjë krem ​​në fytyrë dhe duhet të hiqet make-up.
Guri Iranian aplikohet në lëkurë të thatë për 4-5 minuta.
Më pas mund ta shpëlani me ujë të ngrohtë dhe të aplikoni krem ​​hidratues.

Sa shpesh përdoret Guri Iranian?
Guri Iranian mund të përdoret një ose dy herë në javë sipas nevojës. Nuk është e dëmshme ta përdorni 3-4 herë në javë për të hequr kallot dhe çarjet në thembra.

Sasia: 12