Kategoritë

zoomable
SHEA BUTTER

SHEA BUTTER

1400 lekë

SHEA BUTTER 98% 

Gjalpë Shea është një përbërës i çmuar që ushqen, mbron dhe ndihmon për të mbajtur butësinë e lëkurës. 
Ai nxirret nga frutate te pemës Butyrospermum Parkii, një bimë afatgjatë nga Afrika. 
Përmban VITAMINAT A, E, F, (që kanë veti mbrojtëse dhe ushqyese); phytosterols (ndihmojnë për të parandaluar acarim të lëkurës) dhe unsaponifiables (ndihmojnë për të ruajtur elasticitetin natyror të lëkurës). 
Shea Gjalpë me bazë
gjalpë vegjetale, 100% e pastër, e pasuruar me vaj bajame (zbutje) dhe vitaminë E (antioksidues). 
Ideale për nevojat e përditshme të trupit dhe fytyrës së lëkurës të të rriturve dhe fëmijëve.

Kur ta përdorim atë:
- në lëkurë të thatë dhe të ndjeshme
- në buzë të thata dhe plasaritur
- për hidratimin e duarve, bërrylave dhe gjunjëve
- në fytyrë kundër shenjave të plakjes

PËRDORIMI

Masazhoni butësisht në zonat që do të trajtohen deri sa të absorbohen plotësisht.

PHYTORELAX ITALY 

✔️EcoFormula_ ✔️COSMOS ORGANIC_ ✔️VEGAN OK_ ✔️DERMATOLOGICAMENTE TESTATO_ ✔️Nickel Tested_ ✔️NOOGM_en ✔️MADE IN ITALY_ ✔️FSC_