Kategoritë

zoomable
KREM GJALPË SHEA DHE VITAMINË

KREM GJALPË SHEA DHE VITAMINË

2600 lekë

KREM GJALPË SHEA DHE VITAMINË E

Gjalpë Shea është një përbërës i jashtëzakonshëm që posedon vetitë unike për të trajtuar në mënyrë efektive lëkurën e fytyrës dhe të trupit: 
Të përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe të pasuruar me vitaminë E (antioksidant kundër radikaleve të lira), linja Shea Butter Erboristica Athena-së është shumë më tepër se një krem të thjeshtë. 

Rekomandohet:
Lëkurë të thatë dhe të ndjeshme,
Irritime dhe pezmatim i lëkurës.
Djegie (gjithashtu nga ekspozimi i diellit), si një produkt pas diellit
Kundër rrudhave të lëkurës,
Lëkurë të plasaritur.
Për të zbutur lëkurën e këmbëve dhe bërrylave
Parandalon shenjat pas shtatzënisë dhe djetave
Kafshimet e insekteve , kruarje, ekzemë dhe skuqje të lëkurës
Ndihmon në rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar
Mbrojtja nga i ftohti dhe reumatizëm
Balsam i shkëlqyer për buzët
Zgjidhje e shkëlqyer për lëkurën e fëmijëve.

Mënyra e përdorimit:
Aplikohet në lëkurë të pastër me një masazh të butë deri në thithjen e plotë.

Përbërësit : 
Gjalpë Shea (99.5%), acetate Tocopheryl, Tocopherol.

ERBORISTICA 1969
(Produkte të prodhuara sipas traditës së lashtë bimore, në respekt të plotë për njeriun dhe mjedisin)

TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT
Dermatologjikisht i testuar! Kjo është fjalia që duhet të lexoni në çdo produkt kozmetik që blini për të siguruar një prej detajeve kryesore të origjinalitetit te tij.

Të gjithë produktet e linjës ATHENAS (ITALY) janë të çertifikuara dhe sipas standarëve eco-friendly.

This product is free from petroleum derivatives, parabens, silicones, synthetic dyes, animal derivatives, artificial fragrances, preservatives

Përgatiti : Bio Herbal Albania