Kategoritë

zoomable
Vaj Kastori (ricini) - Castor Oil

Vaj Kastori (ricini) - Castor Oil

350 lekë

Vaj Kastori (Hemani)

Vaji i kastorit është një lëng që nxirret nga fara “Ricinius Communis”. Ai ka fuqi antiinflamatore dhe antioksidante, dhe është përdorur për shekuj me radhë për përfitimet e tij terapeutike dhe medicinale. Shumica e përfitimeve të tij rrjedhin nga përqendrimi i lartë i acideve yndyrore.

 

Përfitimet:

 • Forcon sistemin imunitar
 • Shëron sklerozën
 • Kundër rënies së flokëve
 • Kundër dhimbjeve të artritit dhe reumatizmës
 • Kundër pezmatimeve
 • Pastron zorrët dhe shëron kapsllëkun
 • Kundër rregullimeve menstruale
 • Kundër migrenës
 • Shëron pucrat në fytyrë
 • Rrit qerpikët dhe trash vetullat
 • Stimulon rritjen e flokëve dhe trashjen e tyre
 • Pastron zbokthin
 • Kuron inflamacionet e lëkurës
 • Shëron djegiet nga dielli
 • Shëron infeksionet mykotike të këmbëve
 • Lehtëson muskujt e lënduar

 

Sasia: 30 ml

 

KUJTESE SIGURIE!!

KY PRODUKT NUK SYNON TE TRAJTOJE, MJEKOJE, PARANDALOJE OSE TE DIAGNOSTIKOJE NDONJE SEMUNDJE APO GJENDJE SHENDETESORE.

 

MASAT E SIGURISE!!

TE GJITHA PRODUKTET JANE 100% NATYRALE, POR MUND TE SHKAKTOJNE ALERGJI TEK DISA INDIVIDE ME ORGANIZEM TE NDJESHEM. NE RAST SE JU SHFAQEN ALERGJI, JU LUTEMI NDERPRISNI MENJEHERE PERDORIMIN E PRODUKTIT. KESHILLOHET QE GRATE SHTATEZENA TE KONSULTOHEN ME MJEKUN PARA PERDORIMIT TE PRODUKTEVE APO MARRJES SE ILACEVE.

MBAJENI LARG NGA FEMIJET!

 

NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR I TEKSTEVE;

TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA PER 
BIO HERBAL ALBANIA