Kategoritë

zoomable
Mjalt Manuka Health MGO (550+) New Zealand

Mjalt Manuka Health MGO (550+) New Zealand

Mjalti natyral Manuka

Manuka eshte mjalti qe kryeson ne bote per nga cilesia dhe efekti sherues.
Mjalti Manuka importohet nga Zelanda e Re dhe eshte nje antibiotik i vertete natyral me aftesi te shkëlqyera dezinfektuese.

 

Dobite e mjaltit Manuka:

• Mjalti Manuka nga Zelanda e Re konsiderohet i shkelqyer per rruget e frymemarrjes;
• Ndalon rritjen e qelizave kancerogjene, gjithashtu eshte i afte te reduktoje edhe efektet anësore te proceseve si rrezatim, kimioterapi etj;
• Redukton kolesterolin e larte;
• Lufton dhe parandalon bakteret si: Escherichia Coli, Staphylococcus Aureus, Helicobacter Pylori, te cilat paraqiten si rezistente ndaj antibiotikeve normale;
• Trajton infeksionet e syve, veshit dhe sinuseve;
• Redukton inflamacionet ne organizem;
• I afte te pershpejtojë rinovimin e qelizave, i shkelqyer per mykun, aknet, plaget, gastritin e refluksin, djegiet, ulçeren, kolitin etj;

 

Veçoria e ketij mjalti eshte methylglioksili qe ne kete produkt gjendet ne sasine nga 30- 550 mg per kg. Te llojet e tjera te mjaltit ky perberes eshte nga 0-2 mg per kg.

Keshillohet te perdoret kundra gripit, ftohjes, semundjeve virale, mykut te gojes, per rritjen e imunitetit sidomos te femijet.

 

Manuka Health MGO është popullor dhe më i kërkuari nga mjalti Manuka.

E themeluar në vitin 2006 në Zelandën e Re,  10 vjet kërkime shkencore dhe partneritete në të gjithë globin, kompania njihet për produktet e tyre të shkëlqyera.

Dhe i tillë është rasti me Manuka Health MGO 550+ Manuka Honey.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Por, si qëndron kundër markave të tjera?

 

Manuka Health ofron një vlerë të pamposhtur.

Me përvojën e tij 10-vjeçare, ky produkt mund të ndikojë shumë në shëndetin tuaj dhe t'ju japë atë goditje energjie shtesë që keni dashur përgjithmonë.

 

NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR I TEKSTEVE;

TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA PER 
© BIO HERBAL ALBANIA