Kategoritë

zoomable
Xhel Me Mukozën e Kërmillit - Snail Gel Naturhof

Xhel Me Mukozën e Kërmillit - Snail Gel Naturhof

2000 lekë

Xheli PREMIUM i Mukozës të kërmijve me formulën e tij të veçantë inkurajon rigjenerimin natyral dhe përtëritjen e lëkurës si dhe mbron lëkurën tuaj .


Përfitimet kryesore të xhelit të kërmillit:
Promovon rigjenerimin natyral të lëkurës
Shëron dhe rigjeneron indet e dëmtuara
Mbron dhe ruan lëkurën nga plakja
Zbut rrudhat, qetëson dhe hidraton lëkurën
Zgjidhja ideale për lëkurën me puçrra
Ndihmon për të parandaluar formimin e strijave dhe rrudhave
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Xhel kërmilli është një xhel me cilësi të lartë që mbron lëkurën nga agjentët e jashtëm, e rigjeneron lëkurës .
Lloji i kërmillit në fjalë është kërmilli Helix Aspersa Muller i cili njihet për fuqitë e tij të dobishme. Kërmijtë e dëmtuar dihet se janë në gjendje të shërojnë vetëveten .

Një tipar i veçantë qëndron në pështymën e këtyre kafshëve të vogla që përmban material që vepron në mënyrë efektive në lëkurën e njeriut dhe nxit ripërtëritjen e saj.

Xheli i kërmillit ka një efekt vërtet të jashtëzakonshëm hidratues dhe në të njëjtën kohë mbron lëkurën nga rrezet UV ,infeksionet dhe për këtë arsye lëkura pas aplikimit është më e butë.
Xheli mbron nga oksidimi i radikaleve të lira , të cilat ngadalësojnë procesin e plakjes së indit të lëkurës, heq qelizat e vdekura të lëkurës, shëron dhe rigjeneron indet e dëmtuara dhe është shumë i suksesshëm në asgjësimin e puçrrave dhe akneve.

Xheli është shumë i popullarizuar në mesin e yjeve dhe aktorëve të Hollivudit pasi është një ilaç për kujdesin e duhur të lëkurës.

Rekomandime për përdorim:
Për një efekt ideal, shpërndani produktin tri herë në ditë në lëkurë të pastër dhe lëreni të përthithet . Produkti mund të përdoret gjithashtu si bazë makeUpi. Bëni kujdes që produkti të mos vihet në kontakt me sytë .
Mbajeni larg fëmijëve.

Prodhuesi : Naturhof, Gjermani
Sasia : 100ml
Data e skadimit: 12 muaj nga hapja.

 

NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR I TEKSTEVE;

 

TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA PER 
© BIO HERBAL ALBANIA