Kategoritë

zoomable
Krem zbutës për këmbë - Foot Care Skin Softner Hedera Vita ( Lavander )

Krem zbutës për këmbë - Foot Care Skin Softner Hedera Vita ( Lavander )

1100 lekë

Këmbë të lumtura të garantuara!

 

Ndonjëherë të keqtrajtuara dhe shpesh të harruara, këmbët tuaja meritojnë vëmendjen tuaj të plotë. Ata na përcjellin gjatë gjithë ditës dhe ndonjëherë na lënë të endemi me orë të tëra - është koha që të kujdesemi për ta!

Këmbët tuaja meritojnë pak rehati. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të aplikoni një teksturë balsami ultra-krem dhe ta masazhoni plotësisht derisa të përthithet plotësisht. Përveç riparimit të çdo çarjeje dhe ushqimit të lëkurës, teknika e aplikimit mund të bëhet një moment i vërtetë relaksi.

Edhe nëse ndonjëherë është e vështirë t'i jepni vetes një pushim, gjeni kohë për të zbuluar përfitimet e vetë-masazhit. Parimi: disa hapa të thjeshtë dhe të thjeshtë për t'i dhënë vetes një relaksim të vërtetë.

I pasuruar me barishte nga Ballkani, ky krem ​​kujdeset intensivisht për lëkurën e këmbëve dhe thembrave. Formula e tij zbut menjëherë dhe e bën lëkurën më të bukur , më të lehtë dhe më të butë duke reduktuar dukshëm lëkurën e thatë.

Vajrat bimorë të përzgjedhur mbrojnë lëkurën dhe parandalojnë humbjen e hidratimit.
Ndërsa ureja, si përbërës natyral hidraton lëkurën në çast, ndihmon në përshpejtimin e procesit të rinovimit qelizor të lëkurës nxit heqjen e qelizave të vdekura të akumuluara nga sipërfaqja e lëkurës, duke e bërë lëkurën e ashpër të thembrës të lëmuar dhe të elastike.

Mënyra e përdorimit:
Për rezultate më të mira aplikojeni kremin në këmbë të pastra në mëngjes dhe në mbrëmje. Është shumë absorbues dhe nuk lë shenja yndyrë.

Aplikojeni në harkun e këmbës dhe masazhoni; më pas, duke përdorur gishtat e mëdhenj, shpërndajeni kremin nga jashtë, më pas lëvizni gishtat e mëdhenj drejt qendrës së këmbëve dhe përsërisni, duke përshtatur presionin në varësi të ndjesive.


Sasia: 150 ml