Kategoritë

zoomable
Propolis Blete (Pa Alkol) - Bee Propolis, 0% alcohol/ethanol

Propolis Blete (Pa Alkol) - Bee Propolis, 0% alcohol/ethanol

800 lekë

Propolisit tretur me tretësira vajore (0% alkol/ethanol) :

100 % Natyral 

 

▪︎ Trajtimi i plagëve dhe dhimbjeve të gojës.

▪︎ Trajtimi i hundëve të bllokuara , ftohjet, infeksionet e sinusit, ënjtja e indeve të hundës.

▪︎ Qetësimi i nervave dhe tejkalimi i çrregullimeve të gjumit.

▪︎ Promovimi dhe rritja e hemoglobinës në gjak.

▪︎ Redukton yndyrën e trupit dhe kolesterolin, kështu që kuron trashjen dhe peshën e tepërt.

▪︎ Trajtimi i çrregullimeve të stomakut dhe zorrëve.

▪︎ Ulje e rritjes së qelizave kancerogjene, pasi përmban afro 300 komponime kimike efektive.

▪︎ Ul rrezikun e glaukomës.

▪︎ Mbron dhëmbët nga prishja dhe sëmundjet e gojës.

▪︎ Trajtoni alergjinë, por njerëzit që janë alergjikë ndaj bletëve dhe nënprodukteve të saj duhet të bëjnë kujdes.

▪︎ Stimulon sistemin imunitar të trupit.

▪︎ Trajtimi i djegieve të caktuara të lëkurës.

▪︎ Antibakterial dhe antifungal sepse përmban flavonoide.

 

Përdorimin e propolisit mund të shkaktojnë reaksione alergjike, veçanërisht në njerëzit që janë alergjikë ndaj produkteve të bletëve.

Rekomandohet të shmanget përdorimin e tij gjatë shtatëzanisë.

 

Suplement ndihmues dhe nuk zëvendëson mjekimin e rekomanduar nga mjeku ! 

 

Përdorimi :

10-20 pika  (1-3 herë në gojë) 

Këshillohet te vendoset në një lugë të mesme me ujë ose mjaltë dhe të pihet.

 

Sasia: 20 ml 

 

NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR I TEKSTEVE;

TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA PER 
© BIO HERBAL ALBANIA