Kategoritë

zoomable
Pluhur Methi Përdorimi Flokë & Fytyrë - Fenugreek Powder

Pluhur Methi Përdorimi Flokë & Fytyrë - Fenugreek Powder

Pluhuri ynë Meth është 100% i pastër dhe pa konservues.

Prodhuar në Indi 

 

 

Për Flokë:

• Ndihmon në zgjatjen e flokëve,
• Ndihmon në largimin e thatësisë,
• Ndihmon në riparimin e dëmtimit të flokëve,
• Hidraton flokët,
• Parandalon humbjen e flokëve,
• Lufton kundër zbokthit.

 

Cilat janë përfitimet kryesore të Methit (Fenugreek) për flokët?


Dëshironi të dini arsyet e popullaritetit masiv të Methi për flokët? Këtu, hidhini një sy këtyre përfitimeve mbresëlënëse të këtij përbërësi :

 

Proteinat: 

Pluhur Meth është i ngarkuar me aminoacide të rëndësishme, të cilat riparojnë dhe rinovojnë sipërfaqen e flokëve tuaj.

Ata gjithashtu forcojnë rrënjët tuaja duke ulur rrezikun e rënjes së flokut .

 

Vitamina C:

Ky antioksidant natyral zvogëlon dëmtimin e qelizave të flokëve tuaj si dhe këputjen e majave.

 

Hekuri:

Hekuri është i rëndësishëm për të siguruar qarkullimin e duhur të gjakut në gjëndrat e flokëve tuaj dhe rritjen e përthithjes së ushqimit.


Kaliumi:

Methi është një burim i mirë i Kaliumit i cili mund të largojë toksinat nga qelizat dhe të nxisë rritjen e flokëve.


Acidi Nicotinic dhe Lecithin:

Farat e Methit janë të pasura me këta agjentë, të cilat mund të trajtojnë problemet e flokëve tuaj si dëmtimi, prishja dhe humbja e flokëve. Lecithin jep shkëlqim natyral në flokët tuaj.

 

Përdorimi:

Përgatitja e pluhurit:


• 2 lugë pluhur methi
• 1 luge perzierje vajrash ( Kokos, ulliri ose Argan)
• Ujë i ngrohtë 

- I përziejmë bashke deri sa të na bëhet kremoze dhe e lejmë në enë 6-12 orë të pushojë dhe ena të jetë e mbuluar me qese hermetikisht mos të marr ajër .
- E aplikojmë në flokë dhe e mbani 1-2 orë, pas kësaj kohe lani flokët si zakonisht me shampo natyrale dhe përdorni pak balsam për zbutjen e flokut .

 

Përsëriteni 2 herë në  javë.

 

Per Videon ilustruese kliko [KETU]

 

Për Kujdesin e Bukurisë!

• Pluhur fenugreek mund të përdoret si një pastrim i shkëlqyeshëm i fytyrës, largon qelizat e vdekura, si dhe zvogëlon njollat ​​e errëta dhe kokët e zeza. 

• Hidraton lëkurën në mënyrë natyrale.

• Fenugreek është e pasur me vitaminë B3, e cila e bën atë si një ilaç natyral kundër plakjes. Riparon qelizat e dëmtuara të lëkurës dhe të rigjenero të reja. 

• Trajton lëkurën me yndurë dhe pastron poret e bllokuara.

• Pluhuri Meth ka veti anti-bakteriale i cili mund të trajtojë aknet në mënyrë efektive.

• Fenugreek është i njohur për vetitë e tij anti-inflamatore dhe anti-kërpudhore.

Pluhuri i tij mund të zvogëlojë inflamacionin e lëkurës të shkaktuar për shkak të plagëve, ekzemës, djegieve, etj dhe gjithashtu përshpejton procedurën e shërimit.

 

Sasia: 100 gr 

 

NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR I TEKSTEVE;

TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA PER 
© BIO HERBAL ALBANIA